دست آسمان آبادان آبادان هواشناسی رطوبت هوا

دست: آسمان آبادان آبادان هواشناسی رطوبت هوا دمای کنونی

گت بلاگز اخبار اجتماعی امنیت حجاج تامین نشود اعزام را متوقف می‌کنیم / کمیسیون اصل 90

نایب مدیر کمیسیون اصل 90 در مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که از تامین امنیت حجاج و تکریم و احترام ایرانی ها در مکه مطمئن نشویم، اعزام حجاج به مکه صورت نمی گیر

امنیت حجاج تامین نشود اعزام را متوقف می‌کنیم / کمیسیون اصل 90

کمیسیون اصل 90: امنیت حجاج تامین نشود اعزام را متوقف می کنیم

عبارات مهم : امنیت

نایب مدیر کمیسیون اصل 90 در مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که از تامین امنیت حجاج و تکریم و احترام ایرانی ها در مکه مطمئن نشویم، اعزام حجاج به مکه صورت نمی گیرد با این حال همه کارها جهت انجام فریضه حج صورت گرفته است و بلافاصله بعد از دریافت تضمین های قانونی و مورد نیاز از دولت عربستان اعزام حجاج صورت می گیرد.

به گزارش ایرنا، محمدرضا امیرحسنخانی با اشاره به نشست امروز- یکشنبه- کمیسیون اصل 90 با مسئولان شرکت حج و زیارت اظهار داشت: دغدغه امنیت و حفظ کرامت و شأن حجاج از موضوعاتی بود که با مسئولان مربوطه در میان گذاشته شد، آنها نیز گزارشی از روند مذاکرات جهت اعزام حج ارائه کردند.

امنیت حجاج تامین نشود اعزام را متوقف می‌کنیم / کمیسیون اصل 90

نماینده مردم فردوس، سرایان، طبس و بشرویه در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: براساس گزارش ارائه شده است مشخص شد باید عربستان تضامین مورد نیاز جهت حفظ امنیت و کرامت حجاج ایرانی را به مسئولان کشور بدهد، جهت این منظور با وجود اینکه جهت اعزام حجاج آماده ایم، ولی مذاکرات تا کسب اطمینان کامل همچنان ادامه خواهد داشت.

امیرحسنخانی اضافه کرد: علاوه بر اینکه مسئولانی از شرکت حج و زیارت و بعثه در نشست کمیسیون اصل 90 حضور داشتند از دیوان محاسبات و شرکت بازرسی کل کشور نیز در نشست حاضر شده است اند و نمایندگان کمیسیون های دیگر جهت انتقال دغدغه مردم به مسئولان در جلسه شرکت کردند.

نایب مدیر کمیسیون اصل 90 در مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که از تامین امنیت حجاج و تکریم و احترام ایرانی ها در مکه مطمئن نشویم، اعزام حجاج به مکه صورت نمی گیر

این نماینده مجلس تاکید کرد: در نهایت عنوان شد تا اطمینان کافی از تامین امنیت حجاج و تکریم و احترام ایرانی ها در مکه مطمئن نشویم، اعزام حجاج به مکه صورت نمی گیرد با این حال همه کارها جهت انجام فریضه حج صورت گرفته است و بلافاصله بعد از دریافت تضمین های قانونی و مورد نیاز از دولت عربستان اعزام حجاج صورت می گیرد.

امیرحسنخانی به پیگیری دیه قربانیان فاجعه منا نیز اشاره کرد و گفت: عنوان دیه نیز پیگیری شد ولی از آنجایی که مسئولان جهت ارائه گزارش در زمینه پرسشها روز از جمله اعزام حجاج در کمیسیون حاضر شده است بودند اطلاعات مورد نیاز و کافی در زمینه پیگیری دیه نداشتند و قرار شد این عنوان را در نشست دیگری بررسی کنیم.

به گزارش منزل ملت، عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شرکت حج و زیارت پرونده ای از گذشته در کمیسیون اصل 90 داشت، این پرونده نیز مورد بحث و بررسی قرار داده شد و در نهایت مقرر شد نشست دیگری در زمینه پیگیری مباحث مطرح شده است برگزار شود.

امنیت حجاج تامین نشود اعزام را متوقف می‌کنیم / کمیسیون اصل 90

واژه های کلیدی: امنیت | مسئولان | کمیسیون | عربستان | اعزام حجاج | مسئولان کشور | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs