دست آسمان آبادان آبادان هواشناسی رطوبت هوا

دست: آسمان آبادان آبادان هواشناسی رطوبت هوا دمای کنونی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی زور کسی در کشور به مافیای خودروسازی نمی‌رسد

رئیس شرکت حفاظت محیط زیست با بیان اینکه زور کسی در کشور به مافیای خودروسازی نمی‌رسد، گفت: خودروهایی تولید می‌شود که مصرف سوخت بالاتر از استاندارد و سوختی پایین‌

زور کسی در کشور به مافیای خودروسازی نمی‌رسد

زور کسی در کشور به مافیای خودروسازی نمی رسد

عبارات مهم : آلودگی

رئیس شرکت حفاظت محیط زیست با بیان اینکه زور کسی در کشور به مافیای خودروسازی نمی رسد، گفت: خودروهایی تولید می شود که مصرف سوخت بالاتر از استاندارد و سوختی پایین تر از استاندارد دارند.

به گزارش ایسنا ، عیسی کلانتری در همایش مبارزه با سرطان با اشاره به تاثیر آلودگی های زیست محیطی بر مبتلا شدن به انواع سرطان اظهارکرد: محیط زیست کشور مانند بیماری سرطانی هست؛ هم آلودگی انسانی و هم تقدیری که محیط زیست جهت ما قائل شده است دراین زمینه موثر هست. میانگین بارندگی در ۱۲۷ روزی که از فصل آبی گذشته ۶۰ درصد کمتر از میانگین ۵۰ سال گذشته هست. اثرات کم بارشی بر بهداشت محیط کم نیست.

زور کسی در کشور به مافیای خودروسازی نمی‌رسد

وی افزود: طبق گزارش های دانشگاه های صنعتی شریف و علوم پزشکی ارومیه غبارهای نمکی دریاچه ارومیه اثرات مخربی بر زندگی انسان ها، گیاه های وحیوانات گذاشته هست. کشاورزی دراین منطقه طی ۷ یا ۸ سال حتما تعطیل می شود. دانشگاه های علوم پزشکی در حال بررسی تاثیر تابش نور خورشید روی غبارهای نمکی هستند علاوه بر آن ورود فلزات سنگین به غبارهای نمکی و خیزش آن ها از سمت دریاچه های خشک شده است اثرات مخربی دارد.

معاون مدیر جمهور با اشاره به تاثیرگذاری عوض کردن اقلیم تصریح کرد: بعضی از اتفاقات به علت مدیریت غلط هست. هنوز باور نکرده ایم که با کم آبی زندگی و سیاست غلط خود را بر مردم تحمیل می کنیم. سیاست های غلط اقتصادی که به محیط زیست وارد می شود کمتر از اثرات شیمیایی بر سلامتی انسان نیست بخشی از آلودگی آب به علت کمبود منابع آبی است که توان پایش طبیعی آن به همین علت از بین رفته است.

رئیس شرکت حفاظت محیط زیست با بیان اینکه زور کسی در کشور به مافیای خودروسازی نمی‌رسد، گفت: خودروهایی تولید می‌شود که مصرف سوخت بالاتر از استاندارد و سوختی پایین‌

وی افزود: از سال ۱۳۷۴ قرار بود کودهای شیمیایی ازت اوره که در شمال کشور استفاده می شد پوشش گوگردی داشته باشد، ولی هنوز این اتفاق نیفتاده و انواع ترکیب های ازت وارد آب و مزارع برنج می شود. در این صورت سم به جای ۴۸ساعت ظرف مدت دوماه وارد آب های زیرزمینی می شود. وزارت بهداشت هیچگاه راجع به افزودنی های غیراستاندارد اعلام نظر نکرده هست. هنگامی که وارد روند خرید سموم کشاورزی می شویم فقط بحث قیمت مطرح می شود. ما براساس قرادادهای جاری کشور قیمت ارزان تر را ترجیح می دهیم.

رئیس شرکت حفاظت محیط زیست افزود: تغذیه گیاه های و آبزیان به دلایل اقتصادی مورد هجمه بهداشتی و زیست محیطی قرارگرفته هست. اگر وزارت بهداشت به این پرسشها ورود کند دستگاههای اجرایی خدمات بهتری ارائه می دهند. در خصوص آلودگی هوا نیز یکی از مهمَترین عوامل سوختی است که در کشور تولید می شود. وزیر نفت به صراحت اعلام می کند که نمی توانم گازوئیل با استانداردهای مورد نظر محیط زیست تامین یا تولید کنیم و با این گفته جامعه را در شرایط مشکل قرار می دهد. طبق قوانین استاندارد گازوئیل نباید بیش از ۵۰ PPMگوگرد داشته باشد ولی گازوئیلهایی که در کشور توزیع می شود گاهی بین ۷۰تا ۱۰هزار PPM گوگرد دارند.

کلانتری با اشاره به وجود بیش از ۵۰هزار کامیون فرسوده در تهران، اظهارکرد: هر کامیون به صورت میانگین به جای ۳۰ لیتر، ۷۰ لیتر در هر ۱۰۰کیلومتر گازوئیل مصرف می کند. هنگامی که وارونگی دما اتفاق می افتد بزرگترین عامل آلودگی هوا ذرات کمتر از ۲.۵میکرون سوخت وسایل نقلیه هستند.

زور کسی در کشور به مافیای خودروسازی نمی‌رسد

وی با بیان اینکه زور کسی در کشور به مافیای خودروسازی نمی رسد، گفت: خودروهایی تولید می شود که مصرف سوخت بالاتر از استاندارد و سوختی پایین تر از استاندارد دارند. شاید حتی زور مدیر جمهور نیز جهت جلوگیری از تولید این خودروها نرسد. در دولت قبل تصویب شد که خودروهای فرسوده باید به ازای خودروهای تازه از رده خارج شوند ولی به علت قدرت صنعت خودروسازی در کمتر از یک ماه این مصوبه لغو شد. در این شرایط نباید انتظار هوایی پاک داشته باشیم.

رئیس شرکت حفاظت محیط زیست تاکید کرد: بهداشت و محیط زیست قربانی کمپانی های بزرگ می شوند و هنوز هم زور کسی به آنها نمی رسد. اگر اعتبار وزارت بهداشت را داشته باشیم می توانیم تا حدی مبارزه کنیم،اما نمی دانیم تا چه اندازه موفق خواهیم بود. مبارزه با صنعتی که ۷۰هزار میلیارد تومان در سال گردش مالی دارد، یعنی ۱۵۰برابر بودجه محیط زیست و سه برابر بودجه وزارت بهداشت، کار مشکل هست. آنها می توانند هربافته ای را پنبه کنند.

رئیس شرکت حفاظت محیط زیست با بیان اینکه زور کسی در کشور به مافیای خودروسازی نمی‌رسد، گفت: خودروهایی تولید می‌شود که مصرف سوخت بالاتر از استاندارد و سوختی پایین‌

کلانتری در آخر با بیان اینکه اگر مردم اطلاعات کافی داشته باشند و وارد این عنوان شوند، این صنعت عقب نشینی می کند، گفت: بخشی از آلودگی هوا به علت وجود ریزگردها هست. علت اینکه مردم زیاد روی ریزگردها حساس هستند این است که آن ها را می بینند، ولی ریزگردهای شیمیایی و تولیدات غیر استاندارد که با زور به مردم تحمیل می شود، زیاد به آنها آسیب می رساند. محیط زیست نمی تواند در برابر فشارهایی که از بیرون وارد می شود مقاومت زیادی داشته باشد. با اینکه اعلام کردیم جلوی تولیدات غیر استاندارد را خواهیم گرفت ولی باز به لابی های صنعتی برخورد می کنیم و با بهانه هایی مانند حمایت از تولید داخل که به قیمت جان مردم انجام می شوند روبرو می شویم.

واژه های کلیدی: آلودگی | بهداشت | بهداشتی | استاندارد | آلودگی هوا | وزارت بهداشت | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs