دست آسمان آبادان آبادان هواشناسی رطوبت هوا

دست: آسمان آبادان آبادان هواشناسی رطوبت هوا دمای کنونی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی میل مردم به خرید طلا کم می‌شود؟

عضو هیات‌ مدیره اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر از کم کردن علاقه مردم به خرید طلا و مصنوعات آن خبر داد.

میل مردم به خرید طلا کم می‌شود؟

میل مردم به خرید طلا کم می شود؟

عبارات مهم : جواهر

عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر از کم کردن علاقه مردم به خرید طلا و مصنوعات آن خبر داد.

ایسنا نوشت: کشتی آرای اظهار کرد: پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، قانونی است که در سال های گذشته بر صنعت طلا و جواهر کشور اثرات متعدد داشته هست. از سویی دریافت این مبلغ قیمت تمام شده است طلا و مصنوعات آن را اوج می برد و از سوی دیگر مواجهه با رکودی که این روزها بر کل کسب وکارها و اصناف حاکم هست، اوضاع بازار را تحت تاثیر مضاعف قرار می دهد و مجموع این شرایط موجب می شود میل خرید مردم روزبه روز کم کردن بیشتری پیدا کند.

میل مردم به خرید طلا کم می‌شود؟

وی گفت: در واقع طلا کالایی سرمایه ای محسوب می شود که مردم آن را جهت روز هرگز می خرند و آن را نوعی اندوخته می دانند، ولی در نظر بگیرید که هر بار افراد بخواهند طلای خود را تعویض کرده یا به فروش برسانند، بخشی از ارزش آن به نام مالیات بر ارزش افزوده کاسته خواهد شد و در نهایت اگر فرد چندبار کالای خود را تعویض کند ارزش آن به سمت صفر گرایش پیدا می کند.

عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر گفت: طبیعی است در چنین شرایطی میل مردم به خرید طلا و مصنوعات آن روز به روز کمتر شود.

عضو هیات‌ مدیره اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر از کم کردن علاقه مردم به خرید طلا و مصنوعات آن خبر داد.

کشتی آرای افزود: همین روند موجب شده است در سال های گذشته حدود 25 درصد واحدهای صنفی فعال در این عرصه در به ورطه تعطیلی کشیده شوند؛ موضوعی که بی شک منجر به افزوده شدن به خیل بیکاران خواهد شد.

عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر اظهار کرد: زمانی که خرید طلا و مصنوعات آن کم کردن پیدا کند، بخشی از سرمایه مردم و کشور به سمت خرید بدلیجات می رود و به این ترتیب پول و سرمایه کشور به جیب چین و کشورهای دیگر سرازیر می شود.

وی گفت: اکنون با توجه به مجموع شرایط به نظر می رسد این اوضاع به آسیب شناسی جدی نیاز داشته و مورد نیاز است مسئولان درصدد اصلاح قوانین حاکم بر این بخش برآیند.

میل مردم به خرید طلا کم می‌شود؟

عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تصریح کرد: راجع به اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز مدتی است ما این بحث را پیگیری کرده و آن را به مجلس رسانده ایم، ولی به نظر می رسد در مجلس هم نیاز به بررسی بیشتری روی این عنوان وجود دارد.

کشتی آرای افزود: در این سال ها با توجه به هزینه های بالایی که جهت فعالان صنعت طلا وجود دارد، میزان صادرات نیز به مرور کم کردن یافته و به حدود صفر رسیده هست، چراکه توان مسابقه با کشورهای دیگر را نداریم.

عضو هیات‌ مدیره اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر از کم کردن علاقه مردم به خرید طلا و مصنوعات آن خبر داد.

واژه های کلیدی: جواهر | مالیات | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs