دست آسمان آبادان آبادان هواشناسی رطوبت هوا

دست: آسمان آبادان آبادان هواشناسی رطوبت هوا دمای کنونی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی برجام تنها نشانه دولت نبود/ تلاش دولت جهت خودکفایی در تولید بنزین و گازوئیل

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری مجلس گفت: عده‌ای به دنبال این هستند که بیان کنند دولت تمام تمرکز خود را روی برجام گذاشته بود این در حالی است که طرح چنین مسائلی م

برجام تنها نشانه دولت نبود/ تلاش دولت جهت خودکفایی در تولید بنزین و گازوئیل

حسن روحانی: برجام تنها نشانه دولت نبود/ وعده چند برابر شدن یارانه ها دروغ است/ تلاش دولت جهت خودکفایی در تولید بنزین و گازوئیل

عبارات مهم : انتخابات

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری مجلس گفت: عده ای به دنبال این هستند که بیان کنند دولت تمام تمرکز خود را روی برجام گذاشته بود این در حالی است که طرح چنین مسائلی منطبق بر واقعیت نیست.

به گزارش منزل ملت، دکتر حسن روحانی صبحگاه امروز در جمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تالار شهید مدرس ساختمان مشروطه اظهار داشت: وارد یک دوران مهم به نام انتخابات شده است ایم، همه انتخابات ها جهت ما اهمیت دارد به خصوص این دوره از انتخابات ریاست جمهوری و شوراها که به صورت همزمان برگزار می شود، اهمیت مضاعفی دارد.

برجام تنها نشانه دولت نبود/ تلاش دولت جهت خودکفایی در تولید بنزین و گازوئیل

رئیس جمهور بیان کرد: این انتخابات در یک شرایط بسیار مهمی واقع می شود؛ باید توجه داشت که مردم در سال های 90 و 91 دچار یأس و سردرگمی بودند و نمی دانستند کشور به چه سمتی می رود، در عرصه خارجی موضوعاتی مانند اختلاف با سایر کشورها مطرح بود و نمی دانستند باید جهت روزهای سخت و حتی جنگ آماده شوند یا خیر.

وی افزود: در عرصه داخلی نیز بدهی های عظیم به بانک ها، بانک مرکزی، بخش خصوصی، بخش های خصولتی وجود داشت. شرایط تورم نیز کم نظیر بود لیکن در گذشته تورم حدود 46 درصدی کمتر اتفاق افتاده بود علاوه بر این ها رکود و رشد منفی بسیار اوج نیز مشکلاتی را به وجود آورده بود، در ابتدا گمان می کردیم رشد منفی 5 درصد است ولی بعد از محاسبه متوجه رشد منفی 6.8 درصدی شدیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری مجلس گفت: عده‌ای به دنبال این هستند که بیان کنند دولت تمام تمرکز خود را روی برجام گذاشته بود این در حالی است که طرح چنین مسائلی م

روحانی با بیان اینکه در آن وقت روابط با دنیا قطع شده است بود، گفت: در اوایل سال 92 و پیش از شروع دولت یازدهم یک دستگاهی مدعی بود می تواند تحریم ها را دور بزند و نفت را به فروش برساند که فروش نفت را بر عهده آن دستگاه قرار داده بودند. بعد از استقرار دولت یازدهم از این دستگاه پرسش کردیم که آیا نفت را فروخته اید یا خیر که آنها پاسخ دادند نفت به فروش رفته و به زودی پول های آن می آید.

رئیس جمهور با بیان اینکه این دستگاه بعداً ادعا کرد که پول را تحویل گرفته و در یک بانک خارجی هست، گفت: نهایتا بعد از 7 ماه پیگیری متوجه شدیم که همه نفت را داخل کشتی قرار داده اند و در آب های بین المللی می چرخاندند و پول کرایه کشتی را پرداخت می کنند ولی مشتری جهت فروش نفت پیدا نشده بود.

وی افزود: در پیگیری های بعدی این دستگاه به من گفت که حتی یک بشکه را نیز نتوانسته ایم به فروش برسانیم و شما این عنوان را در جایی مطرح نکنید.

برجام تنها نشانه دولت نبود/ تلاش دولت جهت خودکفایی در تولید بنزین و گازوئیل

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه در چنین شرایطی دولت را تحویل گرفتیم، اظهار داشت: از میزانی که جهت کشور مشخص شده است بود حتی توان فروش یک بشکه نفت زیاد را نداشتیم به عبارتی در شرایطی بودیم که نه جنگ بود و نه صلح.

روحانی با بیان اینکه دراوایل دولت یازدهم از پتروشیمی های جنوب کشور دیدار کردم و متعجب شدم به علت نبود گاز تنها 40 درصد ظرفیت آنها فعال هست، بیان کرد: انبارها و حتی حیاط این پتروشیمی ها از محصولات تولیدی پر شده است بود ولی امکان فروش آنها را نداشتند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری مجلس گفت: عده‌ای به دنبال این هستند که بیان کنند دولت تمام تمرکز خود را روی برجام گذاشته بود این در حالی است که طرح چنین مسائلی م

رئیس جمهور با بیان اینکه پول های ما در کشورهای متفاوت وجود داشت، ادامه داد: در ازای فروش محصولات قراردادی را منعقد ساخته بودند که 55 درصد با پول ملی آن کشور و مابقی پول نیز با پول غیرملی باز هم در حساب آن کشورها بود. در این شرایط این کشورها نیز از دادن پول ملی طفره می رفتند و به جای آن به دنبال تحویل اجناس خود به ما بودند. پول غیرملی را نیز به ما نمی دادند لیکن تحریم بودیم.

وی با بیان اینکه در ماه های اولیه پاسخ تیم های کارشناسی در حوزه های هسته ای، اقتصادی، کشاورزی و نفت و گاز جهت حل پرسشها منفی بود، گفت: از آقای ظریف جهت امکان حل پرسشها و خروج از ذیل بند 7 منشور و لغو قطعنامه های شورای امنیت پرسش کردم که ایشان پاسخ دادند بعید است لیکن تاکنون در تاریخ سابقه چنین اتفاقی وجود نداشته است.

برجام تنها نشانه دولت نبود/ تلاش دولت جهت خودکفایی در تولید بنزین و گازوئیل

روحانی ادامه داد: یکی از تندترین افراد در زمینه هسته ای به من گفت امکان حل معضل هسته ای با وجود نگه داشتن یک سانتریفیوژ را نیز به شما نمی دهم و جهت به نتیجه رسیدن مذاکرات باید همه سانتریفیوژها را خرد کنید.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما از اختلاف نظر نباید بترسیم و باید همه نظرات را گوش کنیم، اظهار داشت: اقلیت قدرتمندی که مخالف دولت ما بودند کار را بسیار سخت کرده بودند، ما جهت رسیدن به توافق با 1+5 باید نظرات مقام معظم رهبری را رعایت می کردیم و به گونه ای قرارداد را منعقد می ساختیم که نظر مجلس منفی نباشد و علاوه بر تأمین رضایت مردم به گونه ای باشد که توانایی تصویب در شورای امنیت ملی را داشته باشد که با هدایت و یاوری مقام معظم رهبری توانستیم از این پرسشها عبور کنیم.

وی با بیان اینکه هیچ کس نمی گوید برجام نعوذبالله کلام خداست و هیچ ایرادی ندارد، گفت: کلام بزرگانی همچون آخوند خراسانی و شیخ انصاری به نقد کشیده می شود و از آنها ایراد می گیرند و در خصوص برجام نیز می توان گفت برجام ایراد دارد ولی بهترینی بود که می شد و امکان پذیر بود، نتیجه برجام به گونه ای است که هیچ وقت در تاریخ شرمنده نخواهیم بود.

روحانی با بیان اینکه در زمینه بهداشت و درمان مشکلاتی در کشور وجود داشت، گفت: واقعاً سخنان بعضی از افراد با واقعیت منطبق نیست و باید پاسخ خدا را بدهند لیکن بعضا گفته می شود دولت فقط به دنبال برجام بود این در حالی است که زیاد از برگزاری جلسات با تیم هسته ای و آقای ظریف با تیم اقتصادی شخصاً جلساتی را برگزار می کردم.

رئیس جمهور با بیان اینکه پیش از دست یافتن به توافق ژنو با تیم اقتصادی برنامه ریزی های مورد نیاز را انجام دادیم تا تورم از 45 درصد به 35 درصد کم کردن یابد، ادامه داد: دست یافتن به مرحله ای که در زمینه گندم خودکفا باشیم راحت نیست ، در این دولت تراکتورسازی های داخل را تقویت کردیم و در زمینه واردات تراکتور، کمباین و کود نیز کارها مثبتی انجام شد.

وی با بیان اینکه در دولت یازدهم به جای واردات 6 میلیون تن گندم به کشاورزی و آبیاری مدرن توجه شد و به جایی رسیدیم که توان صادرات 3 میلیون تن گندم نیز فراهم شد، اظهار داشت: بخشی از این 3 میلیون تن گندم مازاد نیاز را صادر کردیم و بخش دیگر را نیز صادر خواهیم کرد.

روحانی با بیان اینکه جهت رسیدن از منفی 6 میلیون تن گندم به مثبت 3 میلیون تن گندم حتی یک متر زمین اضافه را زیر کشت نبردیم و حتی می توان گفت با زمین کمتر تولید گندم را زیاد کردن دادیم، بیان کرد: تحول بزرگ در گندم با اصلاح بذر، آبیاری مدرن و زه کشی به نتیجه رسید.

رئیس جمهور خطاب به نمایندگان مجلس گفت: می توانید از وزیر نیرو در زمینه کارها انجام شده است در خصوص آبیاری روستایی و آب آشامیدنی پرسش بپرسید، آبیاری مدرنی که در سال 95 انجام شده است به اندازه کل 4 سال دولت قبل بوده است و این عنوان را می توان اقدام بزرگی تلقی کرد، همچنین به حدود 3 هزار دِه آب آشامیدنی رسیده است.

وی با بیان اینکه آمارها نشان می دهد در زمینه های عمرانی، کشاورزی، نفت و گاز و پتروشیمی کارهای بزرگی انجام شده است هست، افزود: ادعا نداریم که در هیچ جایی به صد درصد موفقیت رسیده ایم ولی هیچ بخشی را نمی توان یافت که کار مهمی در آن انجام نشده باشد.

روحانی با بیان اینکه در زمینه محیط زیست کارها بزرگی صورت گرفته هست، گفت: در سفر هوایی به استان آذربایجان غربی اوضاع دریاچه ارومیه را مشاهده کردم و بر اساس گزارش دکتر کلانتری مسئول دریاچه اگر کارها دولت یازدهم نبود حتی یک قطره آب هم در دریاچه باقی نمی ماند و کویری از نمک ایجاد می شد که وزش باد باعث می شد این نمک ها به کشاورزی اطراف و سایر استان ها ضررهای غیرقابل جبران وارد کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه در دولت قبل 3 متر و 10 سانتیمتر از سطح آب دریاچه ارومیه کم کردن پیدا کرد، گفت: در حال حاضر اوضاع دریاچه ارومیه تثبیت شده است و دیگر خشک نمی شود که می توان با کارها مورد نیاز به اوضاع روز اول بازگردد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه طی دو سال اخیر جهت دریاچه ارومیه 193 میلیارد تومان هزینه شده است هست، گفت: می توان ادعا کرد که در همه زمینه ها کارهای بزرگی انجام شده است است.

وی افزود: فلسفه انتخابات تقویت امید و اعتماد ملی است لیکن مورد نیاز است که مردم زیاد به نظام اعتقاد شوند تا بتوانیم معضلات را حل و به سمت پیشرفت حرکت کنیم.

روحانی ضمن انتقاد از مسابقه های ناصحیح درعرصه انتخابات گفت: شما نمایندگان می توانید عالی ترین قضاوت را نسبت به شعارهای انتخاباتی داشته باشید لیکن بر اقتصاد، برنامه و بودجه مسلط هستد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ضمن انتقاد از وعده های نادرست کاندیداها گفت: در عرصه انتخابات اراده خدا را هر چه که باشد می پذیرم و امیدوارم منافع مردم تأمین شود.

وی با بیان اینکه همه می دانیم وعده چند برابر شدن یارانه ها دروغ هست، گفت: البته می توان یارانه را از هزار تا 500 هزار تومان پرداخت کرد که جهت رسیدن به این نشانه از بانک مرکزی استقراض کرده و در نهایت مانند ونزئلا 800 درصد تورم را شاهد بود.

روحانی با بیان اینکه می توان یارانه ها را 3 تا 4 برابر زیاد کردن داد ولی مورد نیاز است که بگویند منابع آن را از کجا می آورند، آیا از حقوق کارمندان، از بودجه بهداشت یا از حقوق نیروهای مسلح تأمین می شود؟ گفت: می توان قیمت بنزین را از هزار تومان به 20 هزار تومان زیاد کردن داد تا بتوان یارانه ها را چند برابر کرد حال پرسش این است که آیا این اقدام عملی است و آینده تورم چه خواهد شد؟

رئیس جمهور با بیان اینکه بی انضباطی دولت قبل جهت گرفتن 45 هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی تورم فراوانی را به همراه داشت، گفت: در ابتدای دولت یازدهم یکی از وزرا قصد دریافت 8 هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی را داشت که من در جلسه آن وزیر را نهی کردم و به همه وزرا گفتم که تا زمانی که من مدیر جمهور هستم نمی گذارم دستتان به جیب بانک مرکزی برود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه آقای سیف مدیر بانک مرکزی با اشاره به این عنوان بیان کرد که در مجموعه بانک مرکزی معتقدند نخستین بار است که ما می توانیم پول بدهیم ولی مدیر جمهوری این اجازه را نمی دهد، گفت: من می دانم که دریافت پول از بانک مرکزی یعنی تورم مستقیم و این پول همان است که قرآن می گوید دست را می سوزاند.

وی با بیان اینکه تک رقمی کردن تورم کار آسانی نبود، افزود: مقام معظم رهبری به من گفتند من از شما می خواهم که تورم تک رقمی شود من نیز قول دادم تا آخر کار دولت تورم تک رقمی شود.

روحانی با بیان اینکه مسئولان اقتصادی دولت اعتقاد بودند در سال 95 امکان تک رقمی شدن تورم وجود ندارد، گفت: با تلاش هایی که انجام شد در سال 95 تورم تک رقمی شد، این در حالی بود که مسئولان اقتصادی معتقدند بودند تک رقمی شدن تورم صرفا در سال 96 امکان دارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه یکی از خواست های مقام معظم رهبری خودکفایی ما در زمینه تولید بنزین و گازوئیل بود، اظهار داشت: با تلاش هایی که انجام شد تا پیش از آخر دولت در زمینه تولید گازوئیل و بنزین خودکفا شدیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه بعضی عنوان می کنند خودکفا شدن در بنزین چه ربطی به برجام دارد، گفت: مسئولان پالایشگاه ستاره خلیج فارس به ما گزارش دادند که اگر برجام نبود حتی 10 سال دیگر نیز این پالایشگاه نمی توانست فعالیت خود را شروع کند لیکن در این پالایشگاه نیز به کمپرسورهایی نیاز بود که تحریم ها مانع از ورود آنها به کشور می شد ولی بعد از برجام این وسایل با کیفیت مناسب و گارانتی های مورد نیاز در اختیار کشور عزیزمان ایران قرار گرفت.

وی با بیان اینکه دولت قبل جهت پرداخت یارانه 45 هزار تومانی مرتکب تخلف شد، افزود: بر اساس قانون دولت می بایست یارانه زیر 20 هزار تومان را پرداخت می کرد که تخلفات دولت قبل در این زمینه محرز است و در دیوان محاسبات پرونده ها در حال بررسی هست، دولت یازدهم جهت پرداخت یارانه ها دچار مسئله شده است بود لیکن نمی خواست تخلفی را انجام دهد.

روحانی با بیان اینکه نشانه از برگزاری انتخابات زیاد کردن سرمایه های اجتماعی هست، گفت: مردم باید بدانند که خواست های آنها جهت اداره حکومت مورد توجه بوده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه در مجلس اول عده ای اعتقاد بودند با توجه به جنگی که در آن هستیم نیازی به برگزاری انتخابات نیست و همین مجلس تا آخر جنگ تمدید شود، گفت: این عنوان با مخالفت امام خمینی مواجه شد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه در انتخابات نباید اعتماد عمومی لطمه بخورد، بیان کرد: شرایط ما فوق العاده است و در سطح جهانی شرایط از 3 سال پیش سخت تر شده، نمی گوییم آنهایی که از حاکمیت آمریکا کنار رفتند، دوست ما بودند بلکه همه آنها از یک جنس هستند و دشمن جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران محسوب می شوند.

وی افزود: گروهی که در حال حاضر در آمریکا روی کار آمده اند کار کردن با آنها سخت تر است لیکن افکار متفاوتی دارند ما باید زیاد دقت کنیم و برنامه ریزی داشته باشیم، در جمهوری اسلامی ایران، رهبری، مسئولین و مردم نمی ترسند ولی باید حواسمان جمع باشد لیکن در بعضی مواقع اگر حواسمان جمع نبود وارد جنگ می شدیم.

روحانی با بیان اینکه غیر از دوران 8 ساله جنگ تحمیلی در 5 مقطع دیگر نیز قرار بود در کشور عزیزمان ایران جنگ شود، گفت: در همه این 5 مرتبه من دخالت داشتم البته این بدان معنا نیست که تنها اراده من مانع از جنگ شد ولی همه تلاش کردیم تا از ایجاد جنگ جلوگیری شود. جنگ ساختن راحت است ولی جلوگیری از جنگ مسئله است.

رئیس جمهور با اشاره به شرایط حاضر اروپا ادامه داد: اروپا شرایط آرام گذشته ندارد، از یک سو انگلیس و از سوی دیگر کشورهای اروپایی درگیر انتخابات مسیرهای مختلفی را دنبال می کنند، ارتباط اروپا و روسیه نیز در شرایط خاص ای واقع شده است است که از جمله آنها مسئله تحریم های روسیه و اوکراین است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به متعهد بودن دولت جهت انجام تکالیف خود گفت: پرداخت پول هیچ دستگاهی را جهت 15 روز به تأخیر نیانداختیم و تلاش کردیم به تعهداتمان وفادار باشیم.

وی افزود: دولت یازدهم بودجه دفاعی را 148 درصد زیاد کردن داده و قابل ذکر است که در این 3 سال و نیم به اندازه 10 سال قبل سلاح راهبردی تولید و انبار شده است این در شرایطی است که هنوز قیمت فروش نفت زیر45 دلار است و نفت 150 دلاری به فروش نرسانده ایم.

روحانی با بیان اینکه یکی از مظاهر قدرت کشور صندوق انتخابات هست، متذکر شد: از شما خواهران و برادران نماینده خواهش می کنم در این چند روز باقی مانده از همه مردم جهت حضور در انتخابات دعوت کنید، در این انتخابات حدود 55 میلیون واجد شرایط داریم که باید تلاش کنیم تا حداقل 40 میلیون نفر از واجدین شرایط پای صندوق های رأی حضور یابند، در انتخابات گذشته 73 درصد از واجدین شرایط شرکت داشتند که اگر در این دوره به 80 درصد برسد مایه خوشبختی است.

رئیس جمهوربا بیان اینکه من از سال 59 تا 62 در صدا و سیما مسئولیت داشتم، گفت: از آقای رحمانی فضلی به عنوان کسی که در این نهاد مسئولیت داشته پرسش کردم که آیا صدا و سیما با توان کامل جهت دعوت از همه مردم تلاش می کند یا خیر، پاسخ داد صدا و سیما همه توان خود را جهت دعوت از مردم جهت حضور در رأی گیری را به کار نگرفته است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه مقام معظم رهبری در این دوره نیز همانند سابق خواهان حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی هستند، گفت: رهبری معظم انقلاب دعوت از همه مردم جهت شرکت در انتخابات را به من نیز وظیفه کردند لیکن عقل و امنیت ملی اقتضاء می کند مردم پای صندوق های رأی حضور یابند.

وی افزود: سال گذشته در جلسه ای به بعضی از دوستان گفتم که هنوز جهت کاندیداتوری در انتخابات تصمیم نگرفته ام که این عنوان به اطلاع آیت الله هاشمی رفسنجانی رسیده بود.

روحانی گفت: در جلسه ای آیت الله هاشمی از من پرسیدند شما جهت حضور در انتخابات بعدی شک دارید؟ و بعد ایشان یک ساعت استدلال کردند و نتیجه های عدم حضور اینجانب در انتخابات را تشریح کردند. آیت الله هاشمی گفت اگر در انتخابات حاضر نشوید وضع بدتر از قبل می شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه صندلی ریاست جمهوری چیزی جز زحمت روز و بی خوابی شب ندارد، گفت: اگر خداوند توفیق خدمت به مردم بدهد پاداش خوبی جهت این مشکل ها است.

تبیین عملکرد دولت جهت ادامه راه فعلی ضرورت است

در ابتدای این دیدار محمدرضا عارف نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران و مدیر فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جهت دو وظیفه ملی و تخصصی خود ستاد نمایندگان حامی مدیر جمهور را تأسیس کردند و تلاش آنها جهت حضور حداکثری مردم است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش مردم و نگاه مثبتی که انقلاب و قانون اساسی به حضور مردم دارد، گفت: در انتخابات پیش رو امیدواریم شاهد خلق حماسه دیگر باشیم که تضمین کننده راه و آرزوی بزرگ های انقلاب باشد.

رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه انگیزه دوم نمایندگان حامی دولت تلاش جهت ارائه عملکرد دولت هست، گفت: مورد نیاز است جهت مردم تبیین شود که ادامه راه دولت مهم است.

عارف ادامه داد: نمایندگان تلاش دارند تا در حوزه های انتخابیه به بیان دستاوردهای دولت و ایجاد امید جهت ادامه این راه بپردازند.

رئیس فراکسیون امید گفت: امیدواریم در 29 اردیبهشت بار دیگر مسیر خرداد 92 ادامه یابد تا اهداف دولت و سیاست های برنامه ششم تحقق یابد.

واژه های کلیدی: انتخابات | حسن روحانی | رئیس جمهور | رئیس جمهور | نتیجه برجام | ریاست جمهوری | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs