دست آسمان آبادان آبادان هواشناسی رطوبت هوا

دست: آسمان آبادان آبادان هواشناسی رطوبت هوا دمای کنونی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری نگاهی به دومین روز جشنواره فیلم فجر ، از خشم حاتمی‌کیا در مشهد تا حضور قالیباف در اکران یک فیلم

مشکلات و کاستی‌های پردیس ملت جهت اهالی رسانه، بیانات و خشم کارگردانان و حضور چهره‌های سیاسی و هنری در سینماهای مردمی از جمله رخدادهای دومین روز برگزاری جشنواره

نگاهی به دومین روز جشنواره فیلم فجر ، از خشم حاتمی‌کیا در مشهد تا حضور قالیباف در اکران یک فیلم

از خشم حاتمی کیا در مشهد تا حضور قالیباف در اکران یک فیلم/ نگاهی به دومین روز جشنواره فیلم فجر

عبارات مهم : نمایش

مشکلات و کاستی های پردیس ملت جهت اهالی رسانه، بیانات و خشم کارگردانان و حضور اشخاص سیاسی و هنری در سینماهای مردمی از جمله رخدادهای دومین روز برگزاری جشنواره فیلم فجر بود.

به گزارش خبرآنلاین، دومین روز از سی و ششمین جشنواره فیلم فجر با شروع نمایش فیلم های سینمایی در پردیس ملت جهت اهالی رسانه همراه شد که کم حاشیه نبود. همچنین سینماهای مردمی همانند روز گذشته شاهد استقبال مخاطبان بوده و بعضی از فیلم ها به سانس فوق العاده رسیدند. بازیگران و عوامل آثار هم با حضور در این سینماها به تماشای آثار خود در کنار مردم نشستند.

حواشی نخستین روز نمایش فیلم ها در سینمای رسانه
اولین روز نمایش فیلم ها در سینمای رسانه با تاخیر 20 دقیقه ای نمایش فیلم «کامیون» ساخته کامبوزیا پرتوی به علت دیر رسیدن عوامل فیلم به بخش خاص استقبال همراه شد. فیلمی که بعد از آخر آنطور که انتظار می رفت نتوانست تماشاگران را راضی از سالن خارج کند.

نشست خبری این فیلم هم به سوالات خبرنگاران راجع به فیلمنامه و بازیگر مرد این فیلم که سعید آقاخانی نقش آن را ایفا کرده است تخصیص داده شده است داشت. (گزارش این نشست را اینجا می توانید بخوانید.)

«جاده قدیم» به کارگردانی منیژه حکمت دومین فیلم سینمای رسانه ها بود که حواشی آن از همان اول با سیاه پوشیدن عوامل این فیلم شروع شد. ولی این حواشی به همین جا ختم نشد و صحبت های حکمت در نشست خبری «جاده قدیم» راجع به جشنواره فجر و خریداری بلیت فیلم ها از سوی ارگان های متفاوت جهت دریافت گروه تحریریه سایت مردمی جنجال برانگیز شد. مشروح سخنان او را اینجا و اینجا می توانید بخوانید.

آخرین فیلمی که در روز اول جشنواره جهت اهالی رسانه نمایش داده شد، انیمیشنی با عنوان «فیلشاه» بود که همانند فیلم اول نمایش آن با تاخیر شروع شد و البته با استقبال زیادی از سوی اهالی رسانه همراه نشد مسئله ای که مورد گلایه کارگردان این اثر قرار گرفت. (گزارش کامل نشست را اینجا ببینید.)

جدای از نمایش فیلم ها، پردیس ملت در روز اول میزبانی از اهالی رسانه پرسشها و نواقص کم نداشت. قطعی اینترنت و آنتن دهی ضعیف گوشی های گوشی تلفن همراه از همان ابتدا کار خبررسانی و انتقال اخبار را جهت اهالی رسانه سخت کرده بود.

همچنین نبود راهنما جهت حضور خبرنگاران در نشست های خبری باعث سردرگمی اهالی رسانه شد. از دیگر مسایلی که در روز اول وجود داشت مسئله پارکینگ بود که به علت ناهماهنگی و نبود امکانات باعث ایجاد مسئله جهت خبرنگاران شد. آماده نبودن کارت های بعضی از خبرنگاران هم تردد اهالی رسانه را در پردیس ملت سخت کرده بود.

حضور اشخاص سیاسی و هنری در کنار مردم
دومین روز نمایش فیلم ها در سالن های مردمی همچون روز اول پرشور و گرم گذشت و اشخاص هنری و سیاسی مختلفی با حضور در سینماها در کنار مردم به تماشای آثار نشستند.

در این روز فیلم هایی چون «مغزهای کوچک زنگ زده» هومن سیدی، «لاتاری» محمدحسین مهدویان و «مصادره» مهران احمدی به سانس های فوق العاده رسیدند و از فیلم هایی مانند «چهارراه استانبول» و «عرق سرد» هم استقبال شد.

از نکات جالب توجه این روز حضور محمدباقر قالیباف در پردیس سینمایی آزادی جهت تماشای «دارکوب» بهروز شعیبی بود.

مهناز افشار، باران کوثری، فرشته کریمی (بازیکن تیم ملی فوتسال بانوان)، حمید فرخ نژاد، بهرام رادان، نوید محمدزاده، هومن سیدی و…از صورت هایی بودند که در کنار مردم به تماشای آثار خود و همکارانشان نشستند.

ابراهیم حاتمی کیا هم روز گذشته با حضور در پردیس اطلس مشهد با مردم این شهر به تماشای «به وقت شام» نشست که فیلمبرداری بعضی از تماشاگران از فیلم باعث خشم شدید این کارگردان و متوقف کردن نمایش فیلم شد.

اظهارنظری راجع به آرای مردمی
علی آشتیانی پور، مسئول بخش آرای مردمی جشنواره فیلم فجر که از روز گذشته به ثبت آرا در سینماهای مردمی می پردازند، در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه نتیجه های آرا تا روز دوشنبه اعلام نخواهد شد، توضیح داد: با توجه به اینکه ما در حال انجام یک شیوه جدیدی در روند رای گیری هستیم، نتیجه آرا مردمی جشنواره تا روز دوشنبه اعلام نخواهد شد؛ در این میان بعضی از دوستان ترجیح می دهند تا آخرین روز آماری اعلام نشود ولی بعضی معتقدند حداقل اوضاع چند فیلم برتر اعلام شود، لیکن که منتظر هستیم تا تمام فیلم ها حداقل یک بار اکران شوند و سپس آمار را اعلام کنیم.

او همچنین گفت: ما از نخستین ساعت و از نخستین نمایش آمار را ثبت کرده ایم و همه سینماهای مردمی مشمول بر رای گیری هستند. رای ها در سبدهای مختلفی که تنظیم کننده جدول عدالت ما هست، قرار می گیرند و جهت اینکه بتوانیم بین فیلم ها عدالت و تعادل برقرار کنیم، نیازمند یک کار آماری دقیق و جدی است که براساس ظرفیت صندلی ها، مکان قرارگیری سینما و تعداد سانس ها، یک نسبت یکسان ایجاد کنیم.

اعلام نشدن آرا مردمی در حالیکه رای گیری به صورت آنلاین انجام می شود، مسئله ای است که انتقادهایی را به خاطر نبود شفافیت در این بخش به همراه داشته است.

نگاهی به دومین روز جشنواره فیلم فجر ، از خشم حاتمی‌کیا در مشهد تا حضور قالیباف در اکران یک فیلم

واژه های کلیدی: نمایش | همراه | رسانه ها | جشنواره | پردیس ملت | اهالی رسانه | جشنواره فیلم | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs