دست آسمان آبادان آبادان هواشناسی رطوبت هوا

دست: آسمان آبادان آبادان هواشناسی رطوبت هوا دمای کنونی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات فرناز اسماعیل زاده، دختر عنکبوتی کشور عزیزمان ایران را بشناسید

فرناز اسماعیل زاده سرعتی ترین دختر کشور عزیزمان ایران در مبارزه با دیواره های سنگی است و به همین خاطر است که او را به نام «دختر عنکبوتی ایران» می شناسند. .

فرناز اسماعیل زاده، دختر عنکبوتی کشور عزیزمان ایران را بشناسید

فرناز اسماعیل زاده، دختر عنکبوتی کشور عزیزمان ایران را بشناسید

عبارات مهم : ایران

فرناز اسماعیل زاده سرعتی ترین دختر کشور عزیزمان ایران در مبارزه با دیواره های سنگی است و به همین خاطر است که او را به نام «دختر عنکبوتی ایران» می شناسند. .

به گزارش مجله همشهری ، داور زل می زند به کورنومترش و در سوتش می دمد. دختر جوان به سرعت شروع می کند به اوج رفتن از دیواره سنگی و در یک چشم به هم زدن خیلی سریع تر از آن که بتوانی تصورش را بکنی همه چیز تمام می شود. دستش به عنوان رکورددار سنگنوردی اوج می رود. فرناز اسماعیل زاده سرعتی ترین دختر کشور عزیزمان ایران در مبارزه با دیواره های سنگی است و به همین خاطر است که او را به نام «دختر عنکبوتی ایران» می شناسند.

ویدئوهایی که مانند بمب ترکید

فرناز اسماعیل زاده، دختر عنکبوتی کشور عزیزمان ایران را بشناسید

همه چیز از کلیپی شروع شد که از این دختر جوان در اینترنت منتشر شد. همه آنهایی که این ویدئو را دیده اند می گویند که از سرعت این دختر سنگنورد شگفت زده شده است اند و دوتا شاخ روی سرشان سبز شده است هست. این ویدئو مانند بمب در اینترنت ترکید. سرعت او در اوج رفتن از دیوار مخصوص سنگنوردی توجه همه را در این ویدئو ها به خود جلب کرد و بینندگان در کامنت های ارزش به او لقب «دختر عنکبوتی ایران» را دادند.

فرناز اسماعیل زاده سرعتی ترین دختر کشور عزیزمان ایران در مبارزه با دیواره های سنگی است و به همین خاطر است که او را به نام «دختر عنکبوتی ایران» می شناسند. .

او راجع به این ویدئو می گوید: «این ویدئو ها مربوط می شد به مسابقه های قهرمانی دنیا در 2014 که در کشور اسپانیا برگزار می شد. از آنجا که من مدت ها در تلاش بودم اسپانسری جهت شرکت در مسابقه های برون مرزی پیدا کنم، این ویدئوها را در صفحه شخصی ام منتشر کردم. ویدئوها از صفحه شخصی ام به وسیله بازدیدکنندگان اینترنت پخش شد ولی اطلاعاتی راجع به این ویدئوها داده نشد. خیلی ها فکر می کردند این ویدئو ها به تازگی ضبط شده است در صورتی که من هم اکنون خیلی نیرومند تر و آماده تر از فرنازی هستم که در آن ویدئو ها دیده می شود.»

دختر جوان در ادامه می گوید: «فشار تمرینی، هزینه بالای تجهیزات و نبود حامی مالی جهت شرکت در کاپ های جهانی شاید از پرسشها بزرگ این رشته باشد. در حالی که جهت برندگان بازی های آسیایی اینچئون، جوایز خیلی خوبی در نظر گرفته شده است بود ولی من همزمان در مسابقه های آسیایی سنگنوردی در اندونزی مدال نقره گرفتم ولی این مدال در حاشیه بازی های اینچئون محو شد.»

ملی پوشی از 14 سال قبل

فرناز 14 سال است که عضو تیم سنگنوردی کشور عزیزمان ایران است و جهت نخستین بار در سال 1385 به مسابقه های جام جهانی چین اعزام شده است و تبحرش در سنگنوردی باعث شده است در همان سال به مسابقه های آسیایی «ماکائو» نیز اعزام شود.

فرناز اسماعیل زاده، دختر عنکبوتی کشور عزیزمان ایران را بشناسید

شرکت در مسابقه های سنگنوردی کشورهایی چون چین، کره جنوبی، آذربایجان، ایتالیا، اسپانیا و اندونزی نیز در کارنامه ورزشی او دیده می شود. زن اسماعیل زاده همچنین مدرک مربیگری درجه سه صعودهای ورزشی دارد و سال هاست که علاوه بر شرکت در مسابقات، با طراحی مسیر و داوری در رشته سنگنوردی فعالیت می کند.

دختر سنگنورد ایرانی در خرداد ماه 1393 در پایتخت کشور عزیزمان ایران توانست رقابتی دیدنی با حریفان آسیایی خود داشته باشد و با کسب مقام نخست مدال طلای بخش سرعت را از آن خود کند. این مدال ارزشمند تنها مدال طلای بانوان کشور عزیزمان ایران در این دوره از مسابقه های قهرمانی آسیا بود.

فرناز اسماعیل زاده سرعتی ترین دختر کشور عزیزمان ایران در مبارزه با دیواره های سنگی است و به همین خاطر است که او را به نام «دختر عنکبوتی ایران» می شناسند. .

دختر عنکبوتی همچنین در سال 2014 مدال نقره آسیا در رشته سرعت بانوان در کشور اندونزی را از آن خود کرد و در حال حاضر با حد نصاب 9 ثانیه و 31 صدم ثانیه بر روی دیواره استاندارد 15 متری، رکورددار سرعت در تاریخ سنگنوردی دختران کشور عزیزمان ایران هست. در اردیبهشت ماه سال 1394 دختر عنکبوتی کشور عزیزمان ایران با شرکت در مسابقه های ایالتی کانادا و کسب مقام دوم با وقت 9 ثانیه و دو صدم ثانیه رکورد سرعت دختران کشور عزیزمان ایران را اصلاح بخشید.

کارشناسان متفاوت ورزشی دنیا به این دختر ایرانی لقب «بوگاتی» داده اند و اعتقاد دارند او مانند این خودروی بی نظیر، شتاب بالایی دارد و می تواند در یک چشم به هم زدن گازش را بگیرد و به خط آخر برسد و رقبایش را مات و مبهوت تصویر العمل های خود کند. صدها هزار نفر ویدئو ها و فیلم های مسابقاتش در اینترنت را دنبال می کنند و صفحه اجتماعی او بیش از 10 هزار بیننده دارد.

فرناز اسماعیل زاده، دختر عنکبوتی کشور عزیزمان ایران را بشناسید

دختربچه شیطان

دختر عنکبوتی ایرانی 28 ساله است ولی از 12 سالگی رشته سنگنوردی را شروع کرده هست. او پیش از این که یک سنگنورد شود انواع و اقسام ورزش ها را دنبال کرده است: «در کودکی دختر خیلی شیطانی بودم و به خاطر همین شیطنت هایم وارد ورزش شدم. خیلی سریع اعضای خانواده ام متوجه شدند ورزش را به خاطر مسابقه دوست دارم.

شش یا هفت سالم بود که در مسابقه دوچرخه سواری در شهرمان شرکت کردم. آن مسابقه ها جهت پسرهای نونهال ترتیب داده شده است بود. یک بار مسئولان برگزاری به اصرار اعضای خانواده ام اجازه دادند که من هم در آن مسابقه های شرکت کنم. جالب اینجا بود که در مسابقه های مقام اول را کسب کردم. هنگامی که جایزه نفر اول مسابقه های را به من می دادند، خیلی ها اعتراض می کردند که فرناز یک دختر است و نباید اجازه حضورش در این مسابقه های داده می شد. آن وقت فقط دوست داشتم با کسی یا افرادی وارد مسابقه شوم و خودم را بسنجم، واقعا به برنده شدن فکر نمی کردم.»

از ارتفاع می ترسیدم

عشق به ورزش و مسابقه های ورزشی، او را وارد رشته سنگنوردی کرد: «اعضای خانواده ام اهل افزایش بودند و کوهنوردی می کردند و در همانجا بود که من هم با رشته سنگنوردی آشنا شدم.»

بی باک بودن، بااهمیت ترین خصیصه یک سنگنورد است ولی دختر عنکبوتی می گوید که در کودکی از ارتفاع می ترسیده است ولی به مرور زمان، آن وحشت کم رنگ و کم رنگ تر شده است و جایش را به دلیری داده است: «اصلا قرار نبود به صورت جدی سنگنوردی را دنبال کنم. زیاد به عنوان یک ورزش به آن نگاه می کردم. البته در آن وقت در محیط زیست تمرین نمی کردم و در سالن تمرین می کردم ولی حس رقابتی که در وجودم داشتم باعث شد کم کم رشته سرعت را در سنگنوردی دنبال کنم.»

سرعت یعنی همه چیز

او هر لحظه فکر می کرد اگر قرار است کاری را دنبال کند بهتر است که در آن کار عالی ترین شود. همین اعتقاد هم باعث شد او خیلی سریع عضو تیم سنگنوردی استان زنجان شود: «همیشه دوست داشتم عالی ترین باشم. کم کم بزرگ تر شدم و در رشته ورزشی ام تجربه بیشتری به دست آوردم و علاقه ام به مسابقه و سرعت باعث شد که یکی از سخت ترین رشته های سنگنوردی را گزینش کنم. «سنگنوردی سرعت»، در این رشته ورزشکار باید هم چابک باشد و هم قلبی نیرومند داشته باشد. قدرت عضلات هم در موفقیت در این رشته نقش مهمی دارد.»

عضو تیم ملی شدم

هر سال که می گذشت سنگنوردی جهت او جدی تر می شد تا این که در سال 81 موفق شد عضو تیم ملی سنگنوردی کشور عزیزمان ایران شود: «هم ورزش می کردم و هم درس می خواندم. در دانشگاه رشته گیاه شناسی را گزینش کردم چون علاقه زیادی به محیط زیست داشتم. همه اعضای خانواده و دوستانم می دانند که تمرین در محیط زیست من را زیاد سرحال می آورد تا تمرین در سالن های سربسته.»

دختر عنکبوتی کشور عزیزمان ایران را بشناسید

او در این سال ها توانست دستمزد قسمتی از تلاش و پشتکارش را بگیرد: «چندین سال پی در پی قهرمانی کشور عزیزمان ایران در رشته سرعت را به دست آوردم. من نخستین زن سنگنورد بودم که موفق شدم مدال طلای آسیا، نقره آسیا و دوم برتر آسیا را به دست بیاورم. چند مدال بین المللی کسب کردم و دو سال متوالی مدال طلا و نقره سنگنوردی سرعتی را در کشور کانادا به گردن آویختم. همچنین توانستم در مسابقه های «بریتیش کلمبیا» در سال 94 رکوردشکنی کنم.»

من و داروی بی حسی

دختر عنکبوتی کشور عزیزمان ایران خاطره های تلخی هم در دفتر خاطراتش دارد. او یادی می کند از آسیب هایش و می گوید مگر می شود ورزشکار حرفه ای بود و آسیب ندید. او خاطره ای از نخستین ضرب دیدگی اش جهت مان تعریف می کند: «اولین آسیب جدی من پیچ خوردگی شدید مچ پا در چند سال پیش بود. این ضرب دیدگی چندین بار تکرار شد.»

او ادامه می دهد: «جدی ترین ضرب دیدگی ام بر می گردد به دو سال پیش در جریان تمرینات آمادگی جهت مسابقه های جهانی. آن وقت از ناحیه کتف و زانو آسیب دیدم. از طرف دیگر آسیب مجدد به یکی از زانوهایم وارد شد. این آسیب به علت فشار زیاد و مکرر ایجاد شده است بود به گونه ای که مجبور شدم در سال 95 جهت شرکت در مسابقه های انتخابی، داروی بی حسی به زانویم تزریق کنم.»

هیجان انگیزترین مسابقه

اسماعیل زاده می گوید نیرومند ترین رقیبش در دنیا «یولیا کاپلینا» از کشور روسیه است که چندین سال رکورددار دنیا بوده هست. این ورزشکار از سرعتی ترین سنگنوردان دنیا است که تجربه و قدرتش در سنگنوردی زبانزد خاص و عام است: «به جز پولیا که رقیب بزرگ من در دنیا هست، «تیتا سوپیتا» نیز رقیب دیگری است که در آسیا با او سر رکورددار شدن می جنگم.»

به نظر فرناز اسماعیل زاده مسابقه های آسیایی 2013 که در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شده، هیجان انگیزترین مسابقه ای بوده که او در آن حضور داشته است: «حضور خانواده و تماشاچیانی که یک صدا تشویقم می کردند، برایم هیجان انگیزترین لحظه ها را در این مسابقه ساخت. هر چند من در مسابقه های زیادی شرکت کرده ام ولی این مسابقه برایم حال و هوای دیگری داشت. می دانید هیچ جا خاک خودمان نمی شود. من عاشق کشور عزیزمان ایران هستم. در آن مسابقه توانستم مدال طلای آسیا را به دست بیاورم و تقدیمش کنم به همه مردم ایران.»

سفر به کانادا

فرناز اسماعیل زاده مدتی است که به کشور کانادا سفر کرده و همین سفر باعث شده است که شایعه رفتنش از کشور عزیزمان ایران قوت بگیرد: «مدتی قبل جهت شرکت در مسابقه های جهانی 2015 به کشور کانادا سفر کردم. من مجبور بودم جهت تمرین حرفه ای به جایی سفر کنم که در آن فضای تمرینی بهتر و استانداردتری داشته باشم و به محض این که به رکوردی که می خواهم دست پیدا کنم به کشورم بر می گردم. من هر لحظه جهت کشور عزیزمان ایران خواهم جنگید.»

برنامه بعدی دختر عنکبوتی شرکت در مسابقه های کاپ جهانی کشورهایی چون سوئیس، فرانسه و ایتالیاست: «خودم را جهت بازی های جهانی لهستان و مسابقه های آسیایی به میزبانی کشور عزیزمان ایران آماده کرده ام و به هموطنانم قول می دهم کولاک کنم.»

شیرین ترین لحظات او زمانی شکل می گیرد که نتیجه زحماتش را می بیند. جهت فرناز عالی ترین صفحه خاطرات بر می گردد به دورانی که لبخند را روی صورت پدر و مادرش ببیند.

حجاب و سنگنوردی

فرناز اسماعیل زاده طی سال ها فعالیت در خارج از کشور خیلی ها هنگامی که او را با حجاب کامل می بینند، با تعجب از او راجع به حجابش می پرسند: «در ابتدا خیلی ها با دیدن من و حجابم تعجب می کردند. پوشش من با همه تفاوت داشت و همین باعث می شد آنها بپرسند چطور با این لباس ها افزایش می کنم؟ بارها حتی استادهای مان هم در این باره از من پرسیدند، من هم به همه آنها گفتم حجاب چیزی است که من به آن عادت دارم و سنگینی روی دوشم ندارد و نداشته هست. البته این روزها حجابم جهت ارزش عادی شده است و دست از این پرسش ها برداشته اند و من هم راجع به فعالیت های اجتماعی و ورزشی مناسب زنان هموطنم جهت ارزش می گویم.»

او می گوید یکی از طرفداران انیمیشن «اسپایدرمن» است و هنگامی که می بیند که با این شخصیت انیمیشنی به یاد مردم می آید، لبخندی از سر رضایت می زند: «خوشحالم که لقب «دختر عنکبوتی ایران» را گرفتم. جالب است که مردم من را با این عنوان صدا می زنند.»

واژه های کلیدی: ایران | ویدئو | ایرانی | مسابقه | رشته ورزشی | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

فرناز اسماعیل زاده، دختر عنکبوتی کشور عزیزمان ایران را بشناسید

فرناز اسماعیل زاده، دختر عنکبوتی کشور عزیزمان ایران را بشناسید

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs